تخته شاسی
خودکار یا روان نویس

انواع زونکن

در ابتدا باید این سوال راد بکنیم که زونکن چیست و چه کاربردی دارد. زونکن کلاسوری بزرگ است که برای نگهداری انواع واقسام اسناد ومدارک وکاغذ ها به کار می رود .یک پوشه محکم مقوایی “چوبی”یا فلزی است که در سایزهای مختلف وجود دارد .از هر سایز ان می توان برای نگهداری کاغذهایی با ابعاد مختلف استفاده کنیم.زونکن انواع واقسام مختلفی دارد که می توان به 30مدل زونکن با ابعاد مناسب در بازار پیدا کرد .

مثلا زونکن کلاسوری”زونکن جا کتابی”زونکن مقوایی”زونکن اداری جعبه بایگانی واسناد و زونکن هایی که با حلقه ی دایره ای که در واقع همان گلاسور ها هستند.   زونکن های اداری یکی از پر کاربرد ترین لوازمی است که برای کارهای اداری مورد استفاده قرار میگیرد .

زونکن اداری در واقع یک پوشه است که برای بایگانی ونگهداری وطبقه بندی کردن کاغذ مورد استفاده قرار می گیرد . زونکن اداری قابلیت نگهداری کاغذ ها وکاورها واوراقی که با پانچ ان ها را سوراخ کرده ایم  را داردوجنس ان می تواند از مقوا -چوب- یا پلاستیک باشد البته بشتر زونکن ها از مقوای ضخیم ساخته شده اند که سخت باشد وبتواند از کاغذ های داخل زونکن محافظت کند .

تعداد کاغذ های که در زونکن اداری قرار می گیرد وابسته به ابعاد عطف ان می توان بین 100تا 500 باشد .انواع زونکن اداری برای چه افرادی یا شرکت هایی مناسب است . زونکن های مورد استفاده تمام شرکت ها وسازمانها واداراتی قرار می گیرند که نیاز دارند اوراق خود را طبقه بندی کنند .
این اوراق می تواند از کوچکترین اطلاعات مانند تکلیف روزانه یک محصل تا اطلا عاتی مهم وحیاتی مانند اسناد و مدارک یک سازمان بزرگ باشد.

انواع زونکن های اداری

1-زونکن های گلاسیک :که از قدیم ایام از انها استفاده شدهومعمولارو کش های خارجی از جنس پلاستیک pvcارایه می شود وقابلیت جا دادن ورقه های A4 را دارند.

2-زونکن های گالینوری :از این زونکن ها به خاطر دوام بالای روکش هایش مورد توجه هستند .

3-زونکن های فانتزی :زونکن های کوچک تر جزو دسته زونکن های فانتزی طبقه بندی شده اند.علاوه بر این ها زونکن های لبه دار ایستاده و به طور کلی زونکن هایی که طراحی خاص تری نسبت به زونکن های معمولی دارند جزو زونکن های فانتزی محسوب می شوند .بیشترین کاربرد این زونکن ها برای محصلان است که بتوانند کاغذ های خود را طبقه بندی کنند.

4-زونکن های کاوردار :زونکن های کاوردار یک کاور نایلونی یا سلفونی دارند که به شما این قابلیت را می دهد که عگس دلخواه خود را دران قرار دهید.

5- زونکن تبلیغاتی:این زونکن ها توسط یک شرکت یا اداره وسازمان خاص سفارش داده می شود . علت اصلی تولید این محصول تبلیغ شرکت است ولی می توان از ان برای بایگانی نیز استفاده کرد.

6- زونکن های کتان روکش:همان طور که از نام ایم محصول پیداست روکش انها از جنس کتان است ودر رنگهای مختلف قابل خریداری است حدودا (17 رنگ ).این زونکن ها لبه فلزی دارند در صورت تمایل می توانید روی استر ان تصویر یا متن مورد علاقه تان را چاپ نماید .                                         ابعاد واندازه زونکن ها :زونکن ها در ابعاد مختلف تولید می شوند که پر استفاده ترین انها زونکن های A4’A3’A5 می باشد.

محصولات پیشنهادی

اشتراک گزاری این مطلب در:

فهرست