انواع زونکن
بهترین مارکر

خودکار یا روان نویس

خودکار یا روان نویس چرا که هر جابروید ممکن است نیاز باشد چیزی بنویسید ما از کودکی مشق های خود را با ابزارهای می نویسیم در دانشگاه با این نوشت افزارها جزوه هایمان را تکمیل می کنیم .
قراردادهای کار ما با این لوازم امضا می شود حتی برای دریافت تسهیلات از بانک هم نیاز به خود کار یا روان نویس داریم .   خرید کالا های فانتزی مورد توجه بسیاری از افراد به خصوص کودکان ونوجوانان قرار گرفته است . اشیائ فانتزی همان وسایل کار بردی روزانه هستند که با طرح های مختلف و گو نا گون ساخته  شده اند. یکی از وسایل نوشتاری که محبوبیت خاصی در نزد افراد مشکل ئسند وبا گلاس پیدا کرده است روان نویس است شما می توانید انواع روان نویس را در بازار لوازم التحریر مشاهد ه کنید که هر کدام ویزگی های خاص دارند .

افراد مشکل پسند ترجیح می دهند که کارهای نوشتاری خود را با روان نویس انجام دهند.با وجود اینکه تنوع رنگی خودکار بسیار زیاد است واخیرا خودکارهای نازک نویس به بازار عرضه شده است .ولی هنوز بعضی افراد ترجیح می دهند که از روان نویس استفاده کنند.استفاده از روان نویس ویزگیهای از لحاظ نوشتاری وزیبایی در اختیار فرد قرار می دهد تا جایی که شما حاضر می شوید که هزینه بیشتری برای خریدروان نویس دلخواه خود بپردازید.

دلایلی که استفاده از روان نویس به خودکار ترجیح داده می شود :

1 –  زیبایی و تنوع در نوشتن با روان نویس است امروزه به خاطر پیشرفت در تولید نوشت افزار مختلف شرایطی پیش آمده که شرکت های سازنده به تولید محصولات خلاقانه و تنوع بالا روی آورند تاجایی که بتوانند پاسخگوی سلایق مختلف مردم باشند. قلم های استفاده شده در روان نویس متنوع هستند مثلا برخی از افراد ترجیح می دهند که در سبک نوشتن از سبک های سنتی و نستعلیق استفاده کنند پس احتیاج به قلم های پهن و با انحنا دارند و یا عده ای استفاده از روان نویس نازک و حساس علاقه دارند این افراد ترجیح می دهند که نوشته های آنها جای کمتری بگیرد و با اندازه های ریزتر نوشته شود. روان نویس می توانند نیاز تمام افراد ، با سلیقه های متفاوت را جوابگو باشد.

2 – روان نویس از لحاظ زیبایی و ظاهر آن نسبت به دیگر انواع نوشت افزار چند قدم جلوتر است. می توان به روان نویس ، به عنوان کادوی شیک و زیبا و تشریفاتی نگاه کرد. شرکت های تولید کننده روان نویس ترجیح می دهند که روان نویس کلکسیونی را تولید کنند با این که به تعداد کم به فروش می رسند اما قیمت بالایی دارند. روان نویس کلکسیونی بیشتر جنبه تزئینی داشته و چندان کاربردی ندارد. اما برای هدیه دادن مناسب است. در نگاه دوم روان نویس مانند نوشت افزار های دیگر دارای بخش داخلی و جوهر برای نوشتن است ولی بخش های دیگری در ساخت روان نویس به کار برده شده که ظاهر آنها را تشکیل می دهد.

3 – کسانی که در مدارس و یا دانشگاه ها تحصیل می کنند حتما با روان نویس آشنایی دارند و حتی برخی از آنها بعضی از این وسایل نوشتاری را به عنوان جزئی از خاطرات خوب پیش خود نگه می دارند. اما خودکار های معمولی به شکلی ساخته شده‌اند که امکان استفاده چندین باره را از آنها نداریم. حتی اگر شخصی بخواهد از آن برای طولانی مدت استفاده کند این امکان وجود ندارد و تنها می تواند از خودکار به عنوان یک وسیله تزئینی استفاده کند.

بدنه روان نویس طوری ساخته شده است که می توان اجزای آن را در زمان های مختلف تعویض کرد. مثلا : فشنگ جوهر که می‌توان آن را تعویض و یا مرتبا به آن جوهر تزریق کرد تا بتوان به مدت طولانی از آن استفاده کرد. استفاده از انواع روان نویس می تواند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد. با اینکه قیمت یک روان نویس از یک خودکار بیشتر است ولی باید به یاد داشته باشیم که استفاده از روان نویس مربوط به یک زمان کوتاه نیست و این یک نوع پس انداز محسوب می شود.

محصولات پیشنهادی

اشتراک گزاری این مطلب در:

فهرست