خودکار یا روان نویس
بوک مارک فانتزی

بهترین مارکر

بهترین مارکر، همان طور که می دانید ماژیک ها از مهم ترین لوازمات تحریر که محسوب می شوند که برای کار های هنری زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. ماژیک ها از دهه ۱۹۵۰محبوبیت زیادی پیدا کردند و مردم از آنها برای کار های زیادی مانند نامه نویسی ، برچسب زدن و ساخت پوستر استفاده کردند. بعد ها نیز فهمیدند که ماژیک ها به عنوان یک رسانه هنری جدید از پتانسیل بالایی برخوردار هستند. امروزه مارک های بسیار متفاوتی از ماژیک ها موجود است که هر کدام به نوبه خود ویژگی های خاصی را دارند. بنابراین ما در اینجا می خواهیم شما را با ۵ نوع از برندهای ماژیک آشنا کنیم و ضمن ذکر خصوصیات انها بگوییم که هر کدام در چه مواقعی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پس با ما همراه باشید. خرید مارکر از لوازم تحریر آواکادو

آنچه در این مقاله می خوانید؛

  • محبوبیت ماژیک ها
  • انواع مارک ماژیک ها
  • ماژیک های کپیک
  • ماژیک های Prismacolor
  • ماژیک های تومبو
  • ماژیک های شارپی
  • ماژیک های چارتپاک

محبوبیت ماژیک ها

کار کردن با ماژیک هنری خیلی ساده به نظر می رسد و یکی از خوبی هایی که دارد این است که در مقایسه با سایر ابزار های هنری خیلی زود آماده می شود و نیاز نیست که زمان زیادی را صرف آماده کردن آن بکنیم. تعمیر و نگهداری آن نیز نسبتاً آسان است. زیرا فقط باید آنها را در جای مناسبی (منطقه خشک و خنک و دور از گرما و نور خورشید)  نگه دارید و حتی در بعضی از ماژیک ها ، می توان بعد از تمام شدن جوهرشان، آنها را تعویض کرد. لازم به ذکر است که جوهر ماژیک های هنری بعد از کشیدن روی کاغذ بلافاصله خشک می شوند که این موضوع یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

 

انواع مارک ماژیک ها

قبل از سرمایه گذاری برای خرید ماژیک ها ، باید مارک های مختلفی را امتحان کنید تا ببینید که کدام یک، برای کاری که شما می خواهید مناسب و بهتر است. اگر نوشت افزار  داخل شهر خود را بررسی کنید خواهید دید که مارک های بسیاری برای فروش وجود دارد و معمولاً هر کدام از بسته های ماژیک یک مجموعه ۱۲ تا ۲۴ رنگی هستند. حال که دانستیم ماژیک ها دارای مارک های بسیار زیادی هستنند، بد نیست با برخی از این مارک ها آشنا شویم.

انواع مارک ماژیک ها : ماژیک های کپیک (COPIC MARKERS)

Copic یک مارک ژاپنی بسیار محبوب است. Copic بسیار گران است، اما ارزش خریدن دارد. زیرا این ماژیک جزء یکی از با کیفیت ترین ماژیک های هنری است که می توانید پیدا کنید. این نشانگرها دارای جوهر غیر سمی، مبتنی بر الکل، دارای نوک قابل تعویض و جوهر قابل تعویض هستند. بنابراین با توجه به مزایایی که دارد قیمت آن چندان بالا هم نیست. همچنین این نوع مارک ماژیک در ۳۵۸ رنگ مختلف و ۳ نوع اصلی Ciao ، Sketch و Wide در دسترس هستند.

آشنایی با انواع ماژیک ها

انواع مارک ماژیک ها : ماژیک های Prismacolor

Prismacolor نیز یکی دیگر از مارک های محبوب ماژیک های هنری در میان هنرمندان حرفه ای است. آنها همچنین چهار نوع نشانگر مختلف از جمله Prismacolor Premier Chisel ،Prismacolor Premier Brush ، Prismacolor Premier و Prismacolor Scholar Art Markers را ارائه می دهند. دو ماژیک اولی دارای جوهر غیر سمی بر پایه رنگ هستند و قابل مقایسه با ماژیک های معمولی هنری Copic می باشند. ماژیک های Prismacolor Premier بسیار نازک تر هستند و معمولاً برای تصاویر فنی و حروف دستی استفاده می شوند. ماژیک های هنری Prismacolor Scholar نیز بر پایه آب بوده و بوی خاصی ندارند.

ماژیک های Prismacolor مقرون به صرفه تر از Copics هستند ولی جوهر و نوک آنها قابل تعویض نیست. البته کپیک ها کمی با دوام تر و ماندگارتر هستند اما بسیاری از هنرمندان این مارک را بیشتر ترجیح می دهند. ماژیک های Prismacolor در ۲۰۰ رنگ مختلف موجود هستند.

آشنایی با ماژیک های Prismacolor

انواع مارک ماژیک ها : ماژیک های تومبو (Tombow)

از دیگر مارک ماژیک ها  یا همان مداد رنگی ، می توانیم تومبو را مثال بزنیم. Tombow یکی دیگر از برند های محبوب مورد استفاده در بین هنرمندان است. ماژیک های Tombow Dual Brush Marker دارای جوهر فاقد اسید و غیر سمی بر پایه آب هستند. همچنین این ماژیک ها دارای دو سر در هر طرف ماژیک اند و معمولاً یک نوک آن ظریف بوده و دیگری کلفت تر می باشد. این ماژیک در ۹۶ رنگ مختلف موجود است.

این ماژیک ها که پایه آنها آب می باشد، می توانند به راحتی با هم مخلوط شوند و منجر به یک اثر آبرنگی زیبا شوند. برخلاف نشانگرهای Copic یا Prismacolor، آنها در واقع از رایحه خوبی برخوردار نیستند.

آشنایی با ماژیک های تومبو (Tombow)

انواع مارک ماژیک ها : ماژیک های شارپی (Sharpie)

یکی از بهترین انواع مارک ماژیک ها ، شارپی است. زیرا با این نوع ماژیک ها کار های زیادی را می توانید انجام دهید. این ماژیک ها توسط برخی از هنرمندان در کارهای هنری مورد استفاده قرار می گیرند. در مقایسه با ماژیک های دیگر، Sharpies در انواع مختلفی از نوک ها موجود نیست. به همین دلیل استفاده از آنها را برای رنگ آمیزی انتخاب خوبی نیست. اما با این حال، جوهر موجود در این ماژیک ها هم در برابر آب و هم در برابر محو شدن مقاوم هستند که می تواند برای بسیاری از هنرمندان جذاب باشد.

در مقایسه با ماژیک های فوق، Sharpies بسیار مقرون به صرفه تر است. شارپی ها مانند مارک Prismacolor، از داشتن نوک های قابل تعویض یا جوهر قابل تعویض برخوردار نیستند.

انواع مارک ماژیک ها : ماژیک های چارتپاک (Chartpak)

ماژیک های چارتپاک ، ماژیک های بسیار معروفی هستند که می تواند مقدار زیادی جوهر را درون خود نگه داری کنند. بنابراین می تواند برای مدت زیادی دوام بیاورد. این ماژیک ها ضد آب و مبتنی بر زایلن هستند که در ۱۳۰ رنگ مختلف وجود دارد. از آنجا که این مارکرها بر پایه زایلن هستند، می توانید حدس بزنید که آنها بوی بسیار قوی دارند و می توانند برای چشم و ریه شما تاثیر منفی بگذارند، پس موقع استفاده حواس خود را جمع کنید.

محصولات پیشنهادی

اشتراک گزاری این مطلب در:

فهرست