لوازم التحریر مدرن
بهترین خودکار اداری

بهترین مدادهای مشکی

مدادها اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین نوع نوشت افزارها هستند. کودکان تا قبل از پایه سوم و چهارم تنها می‌توانند از مداد استفاده کنند. چرا که کار با مداد برای یادگیری سواد و آموزش در سنین کم بهترین نوع از ابزار نگارش هستند. البته این نکته حائز اهمیت است که مدادها تنها مورد استفاده دانش آموزان قرار نمی‌گیرد. در سنین بالاتر یعنی در مقاطع دبیرستان و دانشگاه نیز به طور مداوم به مداد نیاز داریم. به خصوص در رشته‌هایی چون طراحی، نقاشی، نقشه کشی، مهندسی و… از مدادها بسیار استفاده می‌شود. مداد، این ابزار کوچک اما پر کاربرد لازم است ویژگی‌های خاصی داشته باشد. در این مقاله به ویژگی‌ها و معرفی بهترین مارک مداد سیاه و قرمز خواهیم پرداخت. برای اطلاع بیشتر در این زمینه با فروشگاه اینترنتی ال آی همراه باشید.

ویژگی‌های مداد سیاه(مشکی)

شاید تصور کنید خرید یک مداد معمولی به دقت نظر خاصی نیاز ندارد. اما این تصوری به کلی اشتباه است، هر وسیله‌ای برای آسایش و راحتی مصرف کننده لازم است یکسری ویژگی‌هایی خاص را داشته باشد. به خصوص خرید بهترین مارک مداد برای دانش آموزان که ساعت‌ها در حال نوشتن هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین ضروری است قبل از خرید مداد قرمز یا سیاه به نکات زیر دقت داشته باشید.

ویژگی‌های مداد سیاه  استاندارد عبارتند از:

 • شکل بدنه و طراحی آن استاندارد و چند ضلعی باشد.
 • روکش مداد با کیفیت باشد و زود از بین نرود.
 • روکش‌های طلاکوب با ظرافت بالا مدادهای اصل هستند.
 • درجه سختی یا مغز گرافیتی مداد نرمال و مناسب باشد.
 • چوب استفاده شده برای مداد با کیفیت باشد و زود نشکشند.
 • مداد در هنگام تراشیدن برای بیرون آوردن مغزی خورده نشود.
 • مداد آرگونومیک باشد و دست را در مدت زمان طولانی خسته نکند.
 • بدنه مداد طوری باشد که در هنگام عرق کردن دست سر نخورد.
 • مغزی مداد خیلی پر رنگ نباشد چرا که دفتر را کثیف می‌کند.
 • مغزی مداد خیلی کم رنگ نباشد زیرا سبب آسیب به چشم می‌شود.
 • مداد از برندهای شناخته شده تهیه شده باشد و استانداردها را داشته باشد.

بهترین مارک مداد سیاه و قرمز

همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد، برای خرید مداد لازم است به ملاک‌هایی که گفته شد دقت کنیم. اما برای آن که بدانیم کدام یک از مدادهای سیاه و قرمز موجود در بازار بهترین هستند، پیشنهاد ما خرید از برندهای معتبر لوازم تحریر است. با انتخاب مداد از بهترین برند‌ها دیگر خیالتان از بابت کیفیت مداد آسوده خواهد بود.

بهترین مارک مداد سیاه و قرمز عبارتند از:

 • سوسمار نشان
 • فابرکاستل
 • استروم
 • فکتیس
 • پنتر
 • اونر

معرفی مدادهای سوسمار نشان

مداد سوسمار نشان از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین مدادهای موجود در بازار هستند. مدادهای قرمز و سیاه سوسمارنشان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و در کنار آن قیمت بسیار مناسبی دارند. بدنه و کیفیت نوک، مغزی، ابعاد شش ضلعی همگی از ویژگی‌هایی بارز مدادهای این برند هستند. درجه سختی نوک مداد  سوسمار نشان HB است که برای مشق نوشتن، طراحی و تست زدن مناسب می‌باشد. این برند خوش آوازه تحت لیسانس کشور آلمان و کمپانی فابرکاستل است.

معرفی مدادهای فابرکاستل

با سابقه‌ترین تولید کننده مدادهای سیاه در دنیا برند آلمانی فابرکاستل است. برند فابرکاستل به جزء مداد به تولید انواع لوازم تحریر و اداری نیز مشغول است. دارا بودن نشان استاندارد تمامی محصولات فابرکاستل مهم‌ترین مزیت این برند است. بدنه آرگونومیک، ماندگاری رنگ مغزی روی کاغذون بدون کثیف شدن و گرافیت نرم ترکیب شده با خاک رس فابرکاستل سبب محبوبیت فوق العاده مدادهای مشق این کمپانی نامی شده است.

معرفی مدادهای استروم

استورم نیز یکی از بهترین مارک مداد سیاه  شناخته می‌شود. مدادهای استور نیز ملاک‌های آسایش و راحتی مصرف کننده را دارند. این مدادها طوری طراحی شده‌اند که دست را خسته نمی‌کنند و در دست سر نمی‌خورند. شرکت استروم در تولید مداد تخصص و مهارت ویژه‌ای دارد و مدادهای متنوع با روکش‌های زیبا را تولید و به بازار عرضه می‌کند. نوک و مغزی مدادهای با کیفیت استرم  هرگز نیازی به فشار آوردن روی کاغذ ندارند. چرا که مغزی یا گرافیت آن بسیار مرغوب و درجه یک است.

معرفی مدادهای فکتیس

مدادهای مشکی یکی از بهترین گزینه‌های برای خرید مداد مشق برای دانش آموزان است. فکتیس یک برند ایتالیایی و بسیار معروف در تمام دنیاست. مدادهای فکتیس از چوب یا کاغذ سخت ساخته می‌شوند و گرافیت آن از بهترین نوع است. رنگ و سختی گرافیت بسیار ایده آل است و بدنه نیز با دقت نظر فروانی ساخته شده است. جالب است بدانید به دلیل ترکیب مغزی با خاک رس، نگارش با مدادهای فکتیس بسیار روان و آسان است. طرح‌ها و روکش‌های بدنه این برند نیز تنوع بسیار خوبی دارد.

معرفی مدادهای پنتر

برند پنتر از آن دست برندهایی است که هر فردی آن را می‌شناسد. شرکت پنتر از پر قدرت‌ترین کمپانی‌های لوازم تحریر است. تنوع بالا لوزام تحریر تولید و کیفیت بسیار زیاد آن سبب جلب نظر مصرف کننده در تمام دنیا شده است. پنتر یکی از بهترین مارک مداد سیاه و قرمز است. هر آنچه از یک مداد خوب انتظار می‌رود را مدادهای پنتر  دارا هستند. طراحی استاندارد، بدنه مقاوم، روکش زیبا، گرافیت مرغوب، ابعاد مناسب تنها بخشی از مزیت‌های مدادهای این برند است. با خرید مدادهای پنتر سرعت در نوشتن نیز بسیار بالا می‌برد و در کنار آن هرگز خستگی دست را به دنبال نخواهد داشت.

معرفی مدادهای اونر

مارک اونر نیز همانند برند پنتر از خوشنام‌ترین مارک‌های لوازم تحریر است. اونر یک برند کره‌ای است که مدادهایی ایده آل و استاندارد را تولید می‌کند. مدادهای اونر شش ضلعی هستند که از سر خوردن و خسته شدن انگشتان جلوگیری می‌کند. همچنین مغزی بسیار خوبی دارند و بدنه آن نیز مقاومت بسیار بالایی دارد. مدادهای خوش دست با جوهری نرم وروان  اونربرای هر نوع فعالیتی اعم از مشق، طراحی، نقاشی، نقشه کشی و… مناسب هستند.

خرید بهترین مداد مشکی در اواکادو

محصولات پیشنهادی

اشتراک گزاری این مطلب در:

فهرست