لوازم تحریر پسرانه
لوازم التحریر مدرن

دفتر پلنر چیست؟

وکاربردهای ان کدام است  دردنیای مدرن ارتباطات امروزی که بیشتر شهروندان مشغولیات ذهنی زیادی را در گیر هستند .وفراموش می کنند کارهای روزانه وهفتگی وماهانه خود را این نیز خود مشکل بزرگی بشمار می رود برای غلبه بر این مشکل یادداشت کردن برنامه ها ایده خوبی است .ودر این راستا خرید یک دفترچه پلنر خوب ومرقون به صرفه  می تواند راه گشای مشکل باشد. البته به شرطی که به طور منظم برنامه ها وکارهای مربوط به زندگی ودیگران را در ان یادداشت کرده ومرتب به ان سر بزنیم تا بتوانیم به موقع انها را انجام دهیم.

  • انواع پلنرها
  •  روزانه
  • پلنرهای هفتگی
  • پلنرهای ماهانه
  • وحتی پلنر های سالانه

مربوط به اینده تقسیم می شوند .که انتخاب این پلنرها بستگی به سلیقه و کارایی افراد دارد.

ویژگی های دفتر پلنر

اما پلنرها به ابعاد 20 در14یا 10 در 20رایج ترین نوع انها از لحاظ اندازه می باشد .  کار کرد پلنرها  استفاده از پلنرها بستگی به سبک زندگی و الویت های کاری در زندگی دارد .اگر فردی فعال با انبوهی از کارهای روزانه وهفتگی وماهانه هستید .یا برای اینکه برنامه ها طبق نظم ومرتب وبا مشکلی مواجه نباشید استفاده از یک پلنر خوب می تواند به زندگی شما نظم ببخشد.وبا یادداشت کردن در دفتر پلنرها می توانید انجام کارها به صورت منظم وبه موقع به شما کمک کرده استرس های تولید شده ناشی از بی نظمی را کاهش دهد .

حتی برای داشتن تناسب اندام ویا استفاده از یک کمد لباس مرتب وبرنامه های کاری هفتگی- ماهانه – همه وهمه به مدد داشتن یک پلنر خوب امکان پذیر می باشد .که این می تواند استفاده از یک دفترچه یادداشت یا تقویمها یا دفتر چه های to do list   برای نظم بخشیدن به زندگی کاری وشخصی خود استفاده میکنند .

استفاده از همه اینها خوب است ولی استفاده از پلنر یک چیز دیگری است یک پلنر خوب دارای ویزگیهای است که به ان اشاره میکنیم. ویزگیهای یک پلنر خوب  یک پلنر خوب همان دفتر برنامه ریزی باید دارای ویزگیهای خاص باشد تا استفاده کننده بتواند بر اساس سبک زندگی از ان به اهداف تعیین شده برسند .که برای رسیدن به این  موفقیت در زندگی کاری وشخصی تعیین اهداف واقعی وقابل دسترس ومساله بعدی مدیریت زمان ودر کنار اینها پشتکار ومقاومت در مقابل سختی هایی ست که حین انجام کارها با ان مواجعه می شویم .  برنامه های ماهانه پلنرها  یکی از ویزگیهای پلنر ها دنبال کردن برنامه ماهانه وبررسی کارها وانجام انها وچک کردن کارهاست .

پلنر ها می توانند محل یادداشت کردن تاریخ مهم از جمله تولد /سالگرد/ وملاقات های مهم باشند .  دنبال کردن یک برنامه ماهانه بدون شک به شما کمک می کند بتوانید برای کارهای دیگر زمانبدی بهتری داشته باشید .  مرور هفتگی کارها بایک پلنر خوب   از ویزگیهای دیگر این پلنر خوب ثبت برنامه های هفتگی در ان است که این برنامه هفتگی در مقایسه با بر نامه های ماهانه از جز ییات بیشتری بر خور دار است.در پلنر های روزانه به شما می گوید که در چه روزهای زمان خالی یا برنامه شما چه بوده .در تک تک روزها ی هفته و می توانید برای کارهای باثی مانده دیگر زمان  بندی درستی داشته باشید .پلنر ها اینده که در ان یادداشت های اولویت های اینده در پلنر از اهمیت خاصی بر خوردار است وبه شما انرزی و استقامت لازم برای رسیدن به اهداف را می دهد .

که  معمولادر صفحه اخر پلنر به قسمت برنامه های اینده تعلق دارد.  در اخر هم نقل قول رویدادهای خوب وبد زندگی که در برخی پلنر ها مکانی برای یادداشت های مهم ونقل قول های الهام بخش وخاطرات خوب زندگی می باشد .که وقتی انسان به انها نگاه می کند انرزی از دست رفته را به انسان باز می گرداند .واتفقات خوب وبد را در ان ثبت کرد. پیگیری اتفاقات خوب وبد زندگی از طریق یک پلنر خوب می تواند به شما مدیریت چالش ها ونوسانات زندگی کمک کند واینکه با نوشتن برنامه ماه اینده خود در اینلنر ها به شما کمکمیکند چه برنامه ریزهایی را در زندگی انجام دهید تا موفق شوید .

خرید دفتر پلنر در اواکادو

محصولات پیشنهادی

اشتراک گزاری این مطلب در:

فهرست